ସିବିଏସ୍‌ଇ ଓ ଆସିଏସ୍‌ଇ ମୂଲ୍ୟାୟନ ପଦ୍ଧତିକୁ ନେଇ ଆଜି ପୁଣି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସିବିଏସଇ ଓ ଆଇସିଏସଇର ଦ୍ୱାଦଶ ମୂଲ୍ୟାୟନ ପଦ୍ଧତିକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଏନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି ମାମଲା । ଗତକାଲି କୋର୍ଟ ଏହାର ଶୁଣାଣି କରିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ପୁଣି ଏହାର ଶୁଣାଣି ହେବ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କହିବା କଥା ଏହି ମୁଲ୍ୟାୟନ ପଦ୍ଧତିକୁ ବୁଝିବା ଭାରି କଷ୍ଟକର । ଏହା ଲାଗୁହେଲେ ଆଶା ଅନୁଯାୟୀ ନମ୍ବର ମିଳିବ ନାହିଁ । ତେଣୁ ସିବିଏସଇ ଓ ଆଇସିଏସଇର ଦ୍ୱାଦଶ ମୂଲ୍ୟାୟାନ ପଦ୍ଧତିକୁ ଖାରଜ କରି ଅଫଲାଇନରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉ । କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇ ସିବିଏସଇ ଓ ଆଇସିଏସଇକୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆଶଙ୍କା ଦୁର କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନଜରରେ ରଖି ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷାକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିସହ କେମିତି ମୁଲ୍ୟାୟନ ହେବ, ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ତେବେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିଲେ ମାର୍କକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପୁଣି ଥରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇପାରିବେ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି ।

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଠକି ନେଲେ ପୋଷ୍ଟମାଷ୍ଟର, ଚଳୁକରି ଗଲେ ଜମାକାରୀଙ୍କ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା

 

The post ସିବିଏସ୍‌ଇ ଓ ଆସିଏସ୍‌ଇ ମୂଲ୍ୟାୟନ ପଦ୍ଧତିକୁ ନେଇ ଆଜି ପୁଣି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି appeared first on .

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Generated by Feedzy
error

Enjoy this news? Please spread the word :)

YouTube
YouTube
WhatsApp