କାଶ୍ମୀର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଗଲେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରମାଣୁ ବୋମା ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବ ନାହିଁ: ଇମ୍ରାନ

କାଶ୍ମୀର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଗଲେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରମାଣୁ ବୋମା ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବ ନାହିଁ: ଇମ୍ରାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଭାରତ ସହିତ କାଶ୍ମୀର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୁଏ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆଉ ପରମାଣୁ ବୋମା ଦରକାର ହେବ ନାହିଁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ପରମାଣୁ ବୋମା କେବଳ ଆମର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ। ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ପରମାଣୁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ବୃଦ୍ଧି ବିଷୟରେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସୂଚନା ନାହିଁ। ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେ କୌଣସି ଦେଶର ପଡ଼ୋଶୀ ଯଦି ଏହାଠାରୁ ସାତଗୁଣ ବଡ, ତେବେ ସେ ଚିନ୍ତିତ ହେବା ସ୍ୱାଭାବିକ |

ଇମ୍ରାନ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରମାଣୁ ଅସ୍ତ୍ର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଏହାକୁ ସର୍ବଦା ବିରୋଧ କରି ଆସିଛି। ଆମେ ଭାରତ ସହିତ ତିନିଥର ଯୁଦ୍ଧ କରିଛୁ। ଏହା ପରେ ଆମର ପରମାଣୁ ଅସ୍ତ୍ର ଅଛି | ସେବେଠାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ସହିତ କୌଣସି ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇନାହିଁ। ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରମାଣୁ ବୋମା ତିଆରି କରିବା ପରେ ସୀମାରେ ଭାରତ ସହ ଆମର ସୀମା ବିବାଦ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇନାହିଁ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସମାଧାନ ହେବ, ସେତେବେଳେ ଉଭୟ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ସଭ୍ୟ ନାଗରିକ ଭଳି ଜୀବନଯାପନ କରିବେ। ଆମକୁ ଆଉ ପରମାଣୁ ଅସ୍ତ୍ରର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିବ ନାହିଁ |

The post କାଶ୍ମୀର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଗଲେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରମାଣୁ ବୋମା ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବ ନାହିଁ: ଇମ୍ରାନ first appeared on Sambad.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Generated by Feedzy
error

Enjoy this news? Please spread the word :)

YouTube
YouTube
WhatsApp