ଅଯୋଧ୍ୟା: ୨୦ ଲକ୍ଷର ଜମିକୁ ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ୨.୫କୋଟିରେ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ମେୟରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ମହନ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ କିଣାଯାଇଥିବା ଜମିକୁ ନେଇ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ମେୟର ଋଷିକେଶ ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଭଣଜା ଦୀପ ନାରାୟଣ ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଭୂମିକା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ମହନ୍ତ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମେୟର ନିଜେ ତାଙ୍କୁ ରାମ ମନ୍ଦିର ନାମରେ ଜମି ମାଗିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ତେବେ ମେୟର ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି।

ଯଦିଓ ମହନ୍ତ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାମ ମାନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟରୁ ତାଙ୍କୁ କେହି ଭେଟି ନଥିଲେ, କେବଳ ମେୟର ତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଟ୍ରଷ୍ଟ ଆମ ସହିତ ସିଧାସଳଖ ଯୋଗାଯୋଗ କରିନାହିଁ। ମେୟର ଋଷିକେଶ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ସେ ଭେଟିଥିଲେ। ଆମକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ରାମଲାଲା ଟ୍ରଷ୍ଟ ଏହାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି, ତେଣୁ ଆମେ ଜମିକୁ ଦେଇଥିଲୁ । ଆମକୁ ଲାଗଥିଲା ଯେ ସେମାନେ ଟ୍ରଷ୍ଟ ସହ ଜଡ଼ିତ ଅଛନ୍ତି ତେଣୁ ଆମେ ନିସଙ୍କୋଚରେ ଜମି ଦେଇ ଦେଇଥିଲୁ ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, “ସେମାନେ କିଭଳି ଏହି ଜମିକୁ ୨.୫କୋଟିରେ ବିକିଥିଲେ ତାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ବିଷୟ । ଯଦି ସେମାନେ ଏତେ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଜମିଟିକୁ ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ, ତେବେ ଆମେକୁ ବି ସେହି ଅନୁସାରେ ଦେୟ ଦେବା ଉଚିତ୍।” ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଭଗବାନଙ୍କ ନାମରେ ଅର୍ଥର ଅପବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଲ । ଅଯୋଧ୍ୟାରେ କଣ ଘଟୁଛି ଭଗବାନ ଜାଣିବା ଉଚିତ୍। ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ନାମରେ ଯିଏ ଏମିତି କରିବ ସେ ପାପି ହେବ । ଭଗବାନ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବୁଦ୍ଧି ଟିକେ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେମିତି ସେମାନେ ଭଗବାନଙ୍କ ନାମର ଟଙ୍କାକୁ ଅପବ୍ୟବହାର କରିବେ ନାହିଁ। ”

ତେବେ ମେୟର ମହନ୍ତଙ୍କ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଥିଲେ। ମେୟର ଋଷିକେଶ ଉପାଧ୍ୟାୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତର ସହିତ ଉପସ୍ଥିତ ହେବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ମହନ୍ତଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଇ ନଥିଲି। ଏହା ମୋ ବିରୋଧରେ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଚକ୍ରାନ୍ତ । ମୁଁ ଏହି ଅଭିଯୋଗର କୋର୍ଟରେ ଉତ୍ତର ଦେବି।” ଭଣଜା ଦୀପ ନାରାୟଣ ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ମେୟର କିଛି କହି ନାହାଁନ୍ତି । ମେୟର କେବଳ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କେହି ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି ତେବେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ପୂରା ଘଟଣାକ୍ରମ କଣ ଥିଲା ?

ମେୟର ଋଷିକେଶ ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଭଣଜା ଦୀପ ନାରାୟଣ ଉପାଧ୍ୟାୟ ୨୦ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୧ ରେ ଅଯୋଧ୍ୟାର ମହନ୍ତ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ ୧୩୫ ରୁ ୮୯୦ ବର୍ଗ ମିଟର ଜମି କିଣିଥିଲେ।  ୩ ମାସ ପରେ, ୧୧ ମଇ ୨୦୨୧ରେ, ଦୀପ ନାରାୟଣ ସମାନ ଜମିକୁ ରାମ ମାନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ୨.୫ କୋଟିରେ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମେୟରଙ୍କ ଭଣଜା ୨୭ ଲକ୍ଷରେ ୬୭୬.୮୬ ବର୍ଗ ମିଟରର ଆଉ ଏକ ଜମି କିଣି ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ୧ କୋଟିରେ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ ।

The post ଅଯୋଧ୍ୟା: ୨୦ ଲକ୍ଷର ଜମିକୁ ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ୨.୫କୋଟିରେ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ମେୟରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ମହନ୍ତ appeared first on .

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Generated by Feedzy
error

Enjoy this news? Please spread the word :)

YouTube
YouTube
WhatsApp